Balík Do balíkovny


Co je Balík Do balíkovny

Balík Do balíkovny je cenově nejdostupnější řešení doručení Vašeho zboží.
Hmotnost balíku může být až 5 kg
Balík si můžete vyzvednout na více než 120 specializovaných výdejních místech Balíkovna po celé České republice.
Pro vydání balíku stačí sdělit pouze kód pro vyzvednutí, který obdržíte v avízu a Vaše jméno při výdeji.

Jaké výhody má Balík Do balíkovny

  • Rychlá obsluha

Pro vyzvednutí Balíku Do balíkovny můžete využít rychlé obsluhy na specializovaných přepážkách pošt s názvem Balíkovna (seznam Balíkoven zde). Stačí zvolit službu na vyvolávacím systému a následně budete v co nejkratší době vyzváni k přepážce. Rychlé vydání balíku je vždy prioritou.

Jednoduché vyzvednutí

Stačí pouze sdělit jméno a kód pro vyzvednutí zásilky. Pro vyzvednutí není třeba předkládat doklad totožnosti, proto ji může vyzvednout i třetí osoba.

Garantovaná platba kartou

Na všech specializovaných přepážkách Balíkovna můžete uhradit dobírku platební kartou.

Uložení zásilky až na 15 dní

Můžete si jednoduše prodloužit úložní dobu na poště ze standardních 7 na 15 dní, a to prostřednictvím odkazu, který bude k dispozici v avízu o blížícím se konci úložní doby.

Vyzvednutí Balíku Do balíkovny

Od podání až po vyzvednutí zásilky budete vždy informováni. Jakmile ČP převezme zásilku do přepravy, obdržíte e-mailové avízo o podání.

V okamžiku uložení zásilky na Vašem výdejním místě Balíkovna Vám bude zasláno avízo o uložení (e-mail/SMS) na vámi vybrané Balíkovně. V tuto chvíli je Váš balík připraven k vyzvednutí.

Zásilku si vyzvednete tak, že si zvolíte požadovanou službu na vyvolávacím systému (u nových vyvolávacích systémů, stačí pouze načíst čarový kód z mobilního telefonu) a následně budete přednostně vyzváni k přepážce. Přepážkové pracovnici sdělíte kód pro vyzvednutí zásilky (součást avíza o uložení) a Vaše jméno. Balík Do balíkovny je Váš!

V případě, že jako adresát si nebudete moci Vaši zásilku vyzvednout, můžete využít možnost vyzvednutí balíku i třetí osobou. U této služby tudíž není požadováno předložení dokladu totožnosti.

Nový způsob prodloužení úložní doby

Potřebujete prodloužit úložní dobu Vaší zásilky? Můžete to provést velice snadno. Jakmile se bude blížit ukončení úložní doby Vašeho Balík Do balíkovny, ČP Vám zašle avízo s odkazem do aplikace Změna doručení online.

Po jeho zakliknutí se úložní doba automaticky prodlouží ze 7 na 15 dní.

Možnost platby

U této služby můžete využít platbu dobírkou (zvolte při výběru druhu platby). Platbu dobírky lze uhradit vždy v hotovosti nebo platební kartou.


https://medic-czech.cz